ubcfumetti.com
Indice del SitoNovità !Cerca nel SitoScrivi a uBC
DatabaseDylan DogDescrizione

INTERNATIONAL
Welcome Page

Dylan Dog
Paolo Ottolina tarafından yazılıp
Alper Önal Bektaş tarafından çevirilmiştir

Kim yarattı? Dylan Dog 1986 Ekim' inde Tiziano Sclavi adlı çizer tarafından yaratılmıştır. Sergio Bonelli Yayınevinde basılan ilk korku dizisidir. İnanılmaz bir şekilde ayda bir milyondan fazla satma başarısını göstermiştir.

Kimdir? Dylan ingiliz aktör Rupert Everett' in yüzüne sahiptir. Doğaüstü ve korku olaylarını kendi başına araştırmaya karar vermiş, eski bir polis ve eski bir alkoliktir. Eğer onun yardımına ihtiyacınız olursa Londra'da Craven Yolu n.7 'ye gidip ona masraflar hariç günlük 50 pound vermeniz gerekir. Nazik, melankolik, şiirsel bir kişiliğe sahip Dylan; maceralarında vampirlerle, hayaletlerle ve yaratıklarla savaştığı gibi iç vahşet, faşizm, farklılık ve güce tapmayla da savaşır. Bazı bölümler okuyucuların hafızalarında unutulmaz yer tutup, İtalya'da yazılan en iyi çizgi roman kareleri olarak hatırlanır. Ayrıca eğer genç ve savunmasız iseniz o aslında karşı konulmaz bir "Don Juan" dır.

Arkadaşları kimdir? Groucho Marx' ın yüzüne sahip olan garip ve küçük asistanı, müşterilere kapıyı açarak onlara şakalar yapıp, fıkralar anlatır. Groucho okuyuculara her ay yüksek dozda mizah veren, Dylan'ın yeri doldurulamaz müttefikidir. Ayrıca emekli olmasına az kalmış olan Scotland Yard'ın başı Komiser Bloch da Dylan'ın eski amiri olup onu polisken birçok kez sorunlardan ve mahkemelerden kurtarmıştır.

Düşmanları kimdir? Dylan'ın sabit düşmanları yoktur:nerede yokedilecek bir doğaüstü korku varsa, o orada olur, buna güvenebilirsiniz. En azından hatırlanması gereken Death'in iskelet kukelatalı şekli (Ingmar Bergman' ın "Yedinci Mühür" ündekilerden biri) ile ölümü yenmeye çalışan çılgın bilimadamı Xabaras adlı doktor. Dylan onun babası olduğunu keşfeder.

 

  

Dylan Dog 

YARATICI
Tiziano Sclavi
1986

ÇIZER
Claudio Villa

EDİTÖR
Mauro Marcheselli

KAPAKLAR
Claudio Villa
n.1 den n.41'e kadar
Angelo Stano
n.42'den sonrası

COPYRIGHT
Sergio Bonelli Editore
Copyright (c) 1986-98
all right reserved worldwide

 


 
(c) 1996 uBC all right reserved worldwide
Top
http://www.ubcfumetti.com §