ubcfumetti.com
Indice del SitoNovità !Cerca nel SitoScrivi a uBC
DatabaseNathan NeverDescrizione

INTERNATIONAL
Welcome Page

Nathan Never
Paolo Ottolina tarafından yazılmış,
Zeynep Akkuş tarafından çevrilmiştir

Kim yarattı? Nathan Never'ın Haziran 1991'de gazete satış noktalarında yerini alan ilk sayısı, Sardunyalı üç ünlü sanatçının (Michele Medda, Antonio Serra, Bepi Vigna) imzasını taşıyordu. Çizimler, artık Marvel için çalıştığı Amerika'da da tanınan Romalı Claudio Castellini'ye aitti. İlk sayı büyük bir başarı elde etti ve okurların yüreğini fethetti. Uzun süredir beklenen bilimkurgu serisi buydu işte.

Kimdir? Nathan, (kitap, disk ve yüzyılımıza ait çizgiromanlar biriktiren) geçmişten kopamayan, yaşamı acı olaylarla dolu melankolik bir adamdır. Yeşillikler içindeki Gadalas'da büyür, ailesi Japon mafyası Yakuza tarafından katledilir. Güzel eşi Laura Lorring, Ned Mace adında bir suçlu tarafından öldürülür, aynı kişi, biricik kızı Ann'i de kaçırır, Ann daha sonra bulunur ama yaşadığı olayın şoku yüzünden tedavisi mümkün olmayan "otizm" hastalığına yakalanır ve hayatının geri kalan kısmını geçirmek üzere bir bakımevine yatırılır. Eski Birleşik Devletler'in Doğu Kıyısı'ndaki bağımsız bir şehirde yaşayan Nathan, gelecek suçlarıyla mücadelede polise yardımcı olmak amacıyla kurulan sayısız özel teşkilattan biri olan Alfa'nın saygın bir ajanıdır. Olaylar, günümüzden 150 yıl sonra, 2024'te yaşanan yıkımlar sonucu coğrafî düzeni altüst olmuş bir dünyada geçmektedir.

Dostları kimdir? Herşeyden önce diğer Alfa Ajanları. Kafasına koyduğunu yapan (ve artık kendi çizgiroman dizisi olan) Legs Weaver, bilgi teori uzmanı Sigmund Baginov, May ve April Frayn kardeşler, güçlü Jack Ryan, robot Link, zenci Al Goodman, kötümser Andy Havilland, sekreter Janine Spengler. Ve elbette Alfa teşkilatı başkanı, pragmatik fırsat düşkünü Edward Reiser. Bunlardan başka Nathan'la yolları arada sırada kesişen ve ona yardım eden karakterler arasında avukat Olivia Olling, uzay pilotu Jerry Lone, General Patrick Shea ve psikokinetik güçleri olan esrarengiz yaratık Gabriel sayılabilir.

Düşmanları kimdir? Belirsiz bir gelecekte (geleceğin geleceğinde) Nathan (savaşçı adıyla Nemo) insanoğlunu, et ve metalin lanetli bileşiminden meydana gelmiş Technodroidlere karşı bir savaşta yönetecektir. Kendi "zamanında" sıradan suçlara ve gizli Shade kardeşliği, çılgın multimilyoner Athos Than ve hepsinden ötesi, herkesin saygın bir dinî lider olarak tanıdığı, gerçekte bir suç imparatorluğunun lideri olan Aristotele Skotos'un güçlü teşkilatı gibi daha yaygın ve daha organize tehditlere karşı mücadele eder.  

  

Nathan Never 

YARATICILARI
Medda, Serra & Vigna
1991

ÇİZER
Claudio Castellini
Claudio "Marvel" Castellini

EDİTÖR
Antonio Serra

KAPAKLAR
Claudio Castellini
1'den 59'a kadar
Roberto De Angelis
60'tan itibaren

COPYRIGHT
Sergio Bonelli Editore
Copyright (c) 1991-99
all right reserved worldwide

 


 
(c) 1996 uBC all right reserved worldwide
Top
http://www.ubcfumetti.com §