ubcfumetti.com
Indice del SitoNovità !Cerca nel SitoScrivi a uBC
DatabaseLegs WeaverDescrizione

INTERNATIONAL
Welcome Page

Legs Weaver
Paolo Ottolina tarafından yazılmış,
Zeynep Akkuş tarafından çevrilmiştir

Kim yarattı? Özel ajan Legs Weaver, Nathan Never dizisinin daha birinci sayısından itibaren, dizinin baş kahramanına en yakın özel Alfa Ajanı olarak, bilgi teorisi uzmanı Sigmund Baginov'la birlikte yer alır. Daha sonra dizinin yaratıcıları, Michele Medda, Antonio Serra ve Bepi Vigna, Legs'in kendine ait bir dizisi olmasına karar verir. Bu yeni dizinin ilk sayıları, Nathan Never'ın özel ekleri olarak verilir, 1995 yılının Ocak ayından itibaren Legs Weaver'a ait, bağımsız bir dizi başlar.

Kimdir? Asıl adı Rebecca Weaver'dır, Legs adını bir süre yattığı Blackwall hapishanesinde almıştır. Alfa Teşkilatı'nın lideri Reiser onu hapisten kurtarmış ve karşılığında Legs de bir numaralı Alfa Ajanı olarak çalışmaya başlamıştır. Şiddet kullanma eğilimleri olan ("Şiddet her şeyi çözer", cümlesini tekrarlamaktan büyük zevk alan) sert mizaçlı bir kadındır ama öte yandan son derece neşeli ve cömerttir de. Gerçek karakteri, Nathan Never'dakinden hayli farklıdır; yeni sayılar gülmece unsurunun ön planda olduğu, esprili aksiyon komediler, hatta "çılgınca komik" maceralar olarak çıkar karşımıza. Başlangıçtaki o sert karakteri hayli yumuşamış, daha ironik bir kişilik kazanmıştır. Bonelli'nin ilk kez bir kadını baş kahraman yaptığı bu dizide ölçülü de olsa erotizm öğelerine yer verildiği gözden kaçmaz.

Dostları kimdir? Legs, evini ve maceralarını bir başka Alfa Ajanı, May Frayn'le paylaşmaktadır. Esmer güzeli May, şüphesiz Legs'den daha kadınsı bir tiptir, ama en az Legs kadar cesur ve alt edilmez bir kahramandır. Daireyi paylaştıkları üçüncü bir kişi vardır; bu, Legs'in biraz da küçümseyerek "uçan fare" adını taktığı gözlüklü, konuşan küçük ejder Harvey'dir. Dizinin bir başka kahramanı ise, Legs'e duyduğu ümitsiz aşkla yanıp tutuşan utangaç genç komşu Rick'tir. İki ajanın hareketlerini elektronik donanımıyla denetleyen, izleyen Sigmund şüphesiz bu dizide de önemli bir yere sahiptir. Legs aynı zamanda herkesin kendisini savaşçı Sonja olarak tanıdığı paralel boyuttaki Waldur adlı dünyada fantastik maceralar yaşamaktadır, Waldur'daki Sonja'nın Jenna adında bir de kız kardeşi vardır.

Düşmanları kimdir? Bir çok kez karşı karşıya kaldığı düşmanları arasında genetik bilimiyle ilgilenen esrarengiz "Kara Hanımlar" adlı birlik ve güçlü "Günah Kulübü" sayılabilir.

 

  

Legs Weaver 

YARATICILARI
Medda, Serra & Vigna
1991

ÇİZER
Claudio Castellini
Claudio "Marvel" Castellini

EDİTÖR
Antonio Serra

KAPAKLAR
Mario Atzori
1'tan itibaren

COPYRIGHT
Sergio Bonelli Editore
Copyright (c) 1991-99
all right reserved worldwide

 


 
(c) 1996 uBC all right reserved worldwide
Top
http://www.ubcfumetti.com §